Street dance je tanec, který nepatří jen na taneční parkety a pódia, ale je to také tanec ulic a parků. Jedná se o styl kombinující pohyby jiných tanců s novými kreacemi a improvizacemi. Vznikl v USA v 70. letech 20. století a získal si oblibu po celém světě.

Street dance je způsob projevu sebe sama – pro někoho je těžké o sobě hovořit, ale díky řeči těla a tanci lze snadněji sdílet své myšlenky a emoce a i to jací jsme. Studujeme a vyjadřujeme sami sebe a učíme se vyjádřit svou náladu tancem. Učíme se tím být otevřenější a odvážnější, získáváme novou sebedůvěru a sebevědomí. Vliv má tanec ale i na naše tělo, které se stává pružnějším a odolnějším.

Věkové rozmezí: 11-15 let
Kdy cvičíme? Úterý 16:00-17:00
Kde cvičíme? Sokolovna Velký Osek (Nádražní 81) – gymnastický sál
Co s sebou? pohodlné oblečení, pití, menší ručník