Původní představa byla, zrekonstruovat záchody a sprchy a na halu dát plynové infrazářiče. V průběhu rekonstrukce nám to ale stejně jako se sokolským klubem přerostlo přes hlavu. Hned první seknutí do zdi, odhalilo nekvalitně provedenou přístavbu zdi koupelny, která musela být zbourána a postavena kompletně znovu. Jak mnoho z Vás jistě zná, rekonstrukce starého domu je radost plná překvapení. Mimoto, prošlo sokolovnou spoustu odborníků z praxe, kteří nás postupem času dostrkali do daleko komplexnějšího projektu. Centrální zdroj tepla moderními kondenzačními kotli, vytápění haly teplovodními saharami a zbytek sokolovny radiátory, je mnohem lepší řešení (ekonomicky, ekologicky, bezpečnostně). Jelikož jsme tvrdé palice a hlavně chudé palice, projektant se nad námi smiloval a projekt na vytápění sokolovny nám vypracoval zcela zdarma.
Díky spoustě dobrovolníků a protnutí dobrých lidí, můžeme počítat s tím, že bude teplo nejen na hale, ale i záchodech a spolkové místnosti. Takovouto rekonstrukci jsme si ani nemohli vysnít, naprosto nové plynové vytápění, rozvody vody, elektřiny a odpadů. Zrekonstruované staré i nově vybudované záchodky. Koupelna, z které se Vám nebude chtít a v neposlední řadě i šatna. Budování sice zabere déle, než jsme původně počítali, ale bude to kompletní a funkční řešení na dalších 50let
V této chvíli se máme potvrzený projekt na plyn a usazení kotlů s topením od stavebního úřadu, tedy budeme moci osadit kotelnu a začít tahat trubky. Hrubé zednické práce jsou dokončeny, voda i odpady nově natažené. Zbývá toho ještě dost, ale nacházíme se minimálně v polovině. Pokud se nám bude nadále dařit získávání dostatečného množství financí, chtěli bychom navázat a pokračovat i v dalších letech.
Pokračovat budeme rekonstrukcí ostatních prostor, primárně se zaměříme na úniky tepla, tedy okna a dveře.
Během rekonstrukce jsme museli stěhovat e-shop, který měl sklady po celé sokolovně, ale díky vstřícnému přístupu obou stran, se nám dařilo si příliš nepřekážet.