Šijeme roušky

posted in: Aktuality | 0

V pondělí 23.3.2020 jsme obci odevzdali přes 500 roušek, které došili dobrovolníci, kteří se v Obec Velký Osek spojili nehledě na to pod jakým jsou spolkem či zda šlo o študentíky nebo ředitele.

Jsem rád, že v krizi jsme stále všichni schopni táhnout za jeden provaz správným směrem. Vypotit tak velké číslo pro holky, ženy a matky, které povětšinou mají stroj v krabici za postelí dalo velké úsilí. Proto bych jim veřejně chtěl poděkovat. Díky patří i dětem, manželům, obci, základní škole, prostě všem kteří pomáhali a nějakým způsobem se na této záslužné činnosti podíleli. Největší dík bych rád směřoval k Bára Podvalová Poláková, která celou akci odstartovala.

Roušky jsou určené především pro všechny dříve narozené a ty, kteří si roušku nemohou opatřit sami, popřípadě vytvořit.
Z nejhoršího jsme venku, ti kteří si roušku obstarat nemohli ji dostanou od obce zdarma. Vás ostatní chci poprosit, kupujte si roušky. Každý máme známou švadlenu, nebo někoho kdo podniká a v této době nemá do čeho. Koupíte si 5 roušek, dáte za to max. do pětistovky, Vám to v peněžence neubude, roušky Vám vydrží na 20 let, ale danému podnikateli nebo živnostníčkovi můžete pomoct další měsíc poplatit účty. Pokud přeci jen počítáte každou korunu, zkuste si jí ušít sami, šili jsme mimo jiné podle tohoto návodu:

Pokud chcete šít pro dobrou věc, můžete se přidat k nám či k jiné skupině, ale vždy si dejte pozor, kde roušky končí, ať Vaší dobročinnosti nikdo nezneužije 🙂

Opatrujte se, doba je těžká, ale když je hůř, znamená to, že bude líp!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *