Výborné počasí, skvělá účast, výborné efekty, výborný výkon kapel, dobrovolníků a vizuálních efektů.Takto by se dal shrnout první ročník našlápnutého festivalu ve Velkém Oseku.

Den odstartoval v půl desáté fotbalový turnaj, kde se deset týmů utkalo o krásný kovaný putovní pohár z dílny kovářky Denisky Nuskové. Výhercům gratulujeme.

Na turnaj navazovala dětská akce, kde děti svírali na osmi stanovištích žetony a mohli je proměnit u stánku v krásné dárky. Nechyběla naše obří trampolína a jako zlatý hřeb půl hřiště pokryla lehká pěna pod dohleden dobrovolných hasičů Velký Osek.

V šest hodin se otevřel vstup do areálu fotbalového hřiště ve Velkém Oseku pro všechny hudební fanoušky a poloprázdné tréninkové hřiště se začalo zaplňovat, usměvaví sokolíci se starali o dobrou náladu a dodržování pitného režimu návštěvníků. Velké díky patří Petru Backovi, za luxusní guláš a Řeznictví Řehák za ještě luxusnější hovězí, doufáme, že hovězí gulášek z polní kuchyně chutnal. Hudební večer otevřela Katka Rejmanová, jejíž um se krásně vykresloval se zapadajícím sluncem. Její zpěv doplněný akustickou kytarou jemně rozvinul celý večer a připravil půdu dalšímu interpretovi. Sendwitch to vzal z hurta. Vsadil na kartu all in, světla, pyrotechnika, speciální efekty. Někdo si může říct, že na nultém ročníku, v malém Velkém Oseku je to moc, ale zjevně kluci věděli co dělají. Do druhé písničky se plac před podiem zaplnil a fanynky si div nervali podprsenky. Skvělou show doplnil i Petr Bunny Zajíček, který suploval na basu. Láska k muzice z něj tryská proudem, což bylo vidět i na skvělé show.Vyvážený poměr alkoholu v návštěvnících, skvělá hodina, nadupané podium efekty. Všechnu slávu vyžral prasákův gauč, který nejen že udržel tempo hvězd festivalu, ale nasadil mu korunu svým elánem a údernými songy. Nestalo se snad, aby si za jejich vystoupení někdo odběhl na pivo, lidi pařili dokud to jen šlo!:) Celý festival uzavírala kapela Eclypse of heaven.

Jelikož každá koruna, kterou festival vydělal půjde na rekonstrukci, chtěli bychom moc poděkovat úderníkům, pomocníkům, sponzorům, zkrátka všem, kteří se na akci podíleli. Všichni jsme byli na konci sil, ale stálo to za to. Doufáme, že se i Vám festival líbil.