První věc, co jsme na zahradě udělali, bylo pokácení „stoletého“ břečťanu, který nám ničil budovu kina a částečně i sokolovny. Vypadalo to jako práce na odpoledne, nicméně za ty roky byl břečťan tak prorostlý, že vytvořil na zdech doslova dřevěné desky. O to víc nás potěšil nález čtyř oken pod ním. Dále jsme lanovým hupcukem vytrhali přebytečné zpustlé křoviny a stromky. Zahrada bude potřebovat více péče, slušelo by jí dětské hřiště, kde by se mohli scházet i rodinky v letních dnech, ale to si budeme muset počkat na nějaké finanční prostředky. Kromě toho nám letos obec zajistila další přípojku na vodovod při pracích v ulici Nádražní, za což děkujeme.
Letos jste mohli vidět novou sokolskou horolezeckou stěnu, primárně je venkovní, ale pracujeme s myšlenkou zabudovat jí do vnitřních prostor, kde by bylo možné „horolezit“ celoročně. Další letošní úspěch do kolonky venkovní bylo zásobování dřevem našeho dřevorubeckého oddílu a zprovoznění malotraktoru Vari Terra, který byl již dávno odepsán jako nefunkční do šrotu, přesto letos udělal hromadu radosti při vožení dětí i materiálu.
Dále proběhly úpravy střech, díky kterým už do sokolovny ani do kina neprší, byla to ale prozatímní řešení.